Bali 10 dana - ljeto

Ubud, Gianyar Regency, Bali, Indonesia Google Maps Prikaži na karti

Vrsta putovanja

Vrsta putovanja

Daleka putovanja

Destinacija putovanja

Destinacija

Bali

Vrijeme trajanja

Trajanje

9 dana

Voditelj putovanja tijekom putovanja.

Voditelj putovanja

uključen

Predstavnik na destinaciji

Veličina grupe

do 25 osoba

Hotel 4*

Vrsta smještaja

Hotel 4*

Noćenje s doručkom

Usluga

Noćenje s doručkom

Zagreb

Polazište

Zagreb

Zrakoplovom

Vrsta prijevoza

Zrakoplovom

Termini putovanja

Opis programa

Bali 10 dana - ljeto

Zrakoplovom iz Zagreba
9 dana / 6 noćenja
Predviđeni smještaj: 
- The Sun of Granary 4 * ili sl. - Ubud 
- Novotel Bali Benoa 4 * ili sl. - Nusa Dua
Vrijednost više: u cijenu su uključeni posjet Bali Bird Parku te posjet Uma Anyar vodopadu

1. DAN  ZAGREB - ISTANBUL 
Sastanak putnika u Zračnoj luci Zagreb 2 h prije polijetanja aviona i podjela putnih dokumenata od strane pratitelja putovanja. Polijetanje zrakoplova aviokompanije Turkish Airlines za Istanbul u 20.25 h. Dolazak u Istanbul u 23.40 h po lokalnom vremenu. 

2. DAN  ISTANBUL - DENPASAR - UBUD
Prijava na let Turkish Airlinesa za Denpasar (Bali) u 01.25 h po lokalnom vremenu. Obroci tijekom leta. Slijetanje na Bali previđeno je u 19.15 h po lokalnom vremenu. Nakon obavljanja carinskih formalnosti, slijedi vožnja prema Ubudu, koji se nalazi u centralnom dijelu Balija. Prijava i smještaj u hotelu 4*. Noćenje. 

3. DAN  UBUD – CITY TURA + BALI SWING + PLANTAŽA KAVE
Nakon doručka predlažemo razgled Ubuda i okolice. Započnite obilazak obilaskom Monkey Foresta, šume koja je prirodno stanište oko 1260 makaki majmuna te koju mještani smatraju svetom. Prošetat ćemo kroz užurbanu tržnicu Ubud, gdje možete razgledavati i kupiti umjetničke proizvode i lokalne rukotvorine, doživljavajući kreativni duh Balija. Nakon toga, uputit ćemo se u Alas Harum Bali na ručak, u srcu Tegalanganga, gdje ćete uživati u prekrasnim prizorima tropskih rižinih terasa. Oni koji su pustolovnog duha i željni adrenalina, imat će mogućnost odlaska na Bali Swing, jedno od najpoželjnijih mjesta za fotografiranje na cijelom svijetu. Ako niste ljubitelji adrenalina, možete se opustiti i uživati u prekrasnom pogledu (napomena: rezervacija ležaljki, kao i svih obroka i pića u Cretya Day Clubu su na trošak klijenta).

Nakon ručka slijedi posjet Gunung Kawi svetištu (11. stoljeće), impresivnom kompleksu uklesanom u stijene, okruženim riječnom dolinom i poljima. Posljednja stanica je hram Tirta Empul, jedno od najvažnijih mjesta balijskog hinduizma. Hram je poznat po izvorima s ljekovitom vodom koja se koristi za ritualna pročišćenja. Na brdu iznad hrama nalazi se predsjednička palača Tampaksiring, koju je izradio prvi predsjednik Indonezije. Povratak u hotel. Slobodno vrijeme. Noćenje.

4. DAN  UBUD – BEDUGUL – JATILUWIH
Nakon doručka predlažemo odlazak na turu Bedugul. Putovanje prema regiji Tabanan započinje posjetom lokalnoj tržnici, gdje ćete moći svjedočiti dinamičnoj razmjeni tradicionalnih proizvoda i steći uvid u bogatu kulturnu baštinu Balija. Slijedi posjet Jatiulwihu, gdje su smještene UNESCO-m zaštićene rižine terase. Ove veličanstvene terase svjedoče o ingenioznim poljoprivrednim praksama Balija. Ručak će biti poslužen u lokalnom restoranu. 

Nakon toga uputit ćemo se prema Bedugulu, gdje ćemo posjetiti Ulun Danu Baratan, prekrasan hram na obali jezera Beratan. Ovo mirno mjesto nudi panoramske poglede i spokojnu atmosferu. Ako budemo u mogućnosti, posljednja stanica bit će tržnica Candi Kuning, gdje možete istražiti lokalne proizvode i suvenire. Povratak u hotel. Noćenje. 

5. DAN  UBUD – MISTIČNI ISTOK
Nakon doručka predlažemo izlet na mistični istok Balija.

Vožnja do regije Bangli. Prvo odredište je selo Penglipuran, poznato po tradicionalnoj balijskoj arhitekturi i očuvanoj kulturi. Nastavit ćemo vožnju kroz Bukit Jambuul i posjetiti hram Besakih, najveći i najsvetiji hram na Baliju, smješten na obroncima planine Agung. Ručak će biti poslužen u lokalnom restoranu. Poslijepodne donosi posjet Tirta Ganggi, nekadašnjoj kraljevskoj palači poznatoj po elegantnim vrtovima, fontanama i ribnjacima ispunjenim lotosima i koi ribicama. Povratak u hotel. Noćenje.

6. DAN  UBUD – UMA ANYAR VODOPAD + BALI BIRD PARK - NUSA DUA
Nakon doručka, odjava iz hotela.

Dan započinje posjetom vodopadu Uma Anyar, skrivenom dragulju u zelenilu, idealnom za uživanje u svježini i prirodnoj ljepoti.
Sljedeća atrakcija je Bali Bird Park, dom stotinama egzotičnih ptica iz Indonezije i cijelog svijeta. Tamo ćete uživati u ručku uz predstavu ptica te imati slobodno vrijeme za istraživanje parka.

Slijedi transfer do hotela 4* koji se nalazi u Nusa Dui, resortnom području smještenom na južnom dijelu otoka. Prijava i smještaj u hotel. Noćenje.

7. DAN  NUSA DUA – ULUWATU + VEČERA
Doručak u hotelu. U poslijepodnevnim satima predlažemo izlet do hrama Uluwatu. Bit ćete u mogućnosti diviti se ljepoti i pogledu iz ovog hrama, smještenog 30 metara iznad litice, s koje se pruža pogled na Indijski ocean. Oko 18:00 h započet će Kecak plesna predstava. Uz glazbu i ples, 50 muških plesača prikazat će ljubavnu priču Rame i Šinte, uz spektakularan zalazak sunca u pozadini.

Nakon predstave slijedi kratka vožnja do lokalnog restorana na plaži Jimbaran, gdje ćete uživati u večeri, pripremljenoj od morskih plodova, na plaži. Povratak u hotel. Noćenje. 

8. DAN  NUSA DUA – TANAH LOT
Doručak u hotelu. Slobodno vrijeme. U poslijepodnevnim satima ćemo se uputiti prema hramu Taman Ayun, koji se odlikuje veličanstvenom tradicionalnom arhitekturom kroz svoja dvorišta i prostrani vrt s lotosima i ribnjakom.

Obilazak završava u Tanah Lotu, rodnom mjestu balijanskog hinduizma, gdje se nalazi drevni hram, smješten na stijeni usred valova. Ako vremenski uvjeti budu povoljni, ovdje možete uživati u spektakularnom zalasku sunca. Povratak u hotel. Noćenje. 

9. DAN  NUSA DUA - DENPASAR - ISTANBUL
Nakon doručka je osigurano slobodno vrijeme do transfera u zračnu luku. Slijedi transfer do zračne luke. Prijava na let sa Turkish Airlinesom za Istanbul u 21.50 h. Obroci tijekom leta.

10. DAN  ISTANBUL - ZAGREB
Dolazak u Istanbul predviđen je u 05.45 h po lokalnom vremenu. Slijedi nastavak leta za Zagreb u 07.30 h. Obroci tijekom leta. Dolazak u Zagreb u 08.40 h po lokalnom vremenu.


*First minute cijena vrijedi do popunjenja određenog kapaciteta.

Doplate:
- doplata za jednokrevetnu sobu iznosi 550 € na upit (obavezna doplata ako osoba putuje sama)
- vizu za Bali po dolasku u zračnu luku na Baliju (35 USD)
- napojnice za lokalne vodiče i vozače

Popusti:
- dijete do 11 godina na pomoćnom ležaju ima popust - 100 €
- treća osoba na pomoćnom ležaju ima popust - 50 € 

Fakultativne izlete i ulaznice:
- Ubud i okolica + Bali Swing i ručak – 100 €
- Tura Bedugul  - Jatiluwih s uključenim ručkom – 70 €
- Mistični istok s uključenim ručkom – 70 €
- Uluwatu, Kecak ples i večera – 70 €
- Tanah Lot – 40 €
*Izleti se uplaćuju prilikom ugovaranja putovanja.
*Mogu se rezervirati i do 20 dana prije polaska, cijene izleta informativnog su karaktera i mogu varirati do 15 dana prije polaska. 

Napomene:
- putovnica mora vrijediti još najmanje 6 mjeseci od datuma izlaska iz zemlje
- detaljan plan puta, kao i moguće promjene dostavljaju se svim putnicima unutar završnog pisma nekoliko dana prije polaska

Molimo informirajte se o preporukama za putovanja i upozorenja za Indoneziju na službenim stranicama MVEP-a.

Organizator zadržava pravo izmjene redoslijeda izvođenja programa putovanja (redoslijed izvedbe/satnica unutar definiranih termina programa, fakultativne usluge i sl.). Za ovo putovanje vrijede sljedeći opći uvjeti organizatora.

Cijena uključuje

povratnu avionsku kartu Zagreb – Denpasar – Zagreb (uključena predana prtljaga 1×23 kg i ručna prtljaga 1×7 kg)
transfere na destinaciji na relaciji zračna luka – hotel Ubud – hotel Benoa – zračna luka
noćenja s doručkom u hotelima s 4*
turističku naknadu za očuvanje prirode
organizaciju putovanja
pratitelja putovanja iz Hrvatske kroz cijelo putovanje

Cijena ne uključuje

napojnice za lokalne vodiče i vozače
doplatu za jednokrevetnu sobu (obavezna doplata ako osoba putuje sama)
dodatne sadržaje i troškove koji nisu predviđeni programom
troškove osobne prirode (piće, obroci, telefon i sl.)
putno osiguranje i osiguranje od otkaza putovanja (obavezno ugovoriti 48 h od prve uplate)
vizu za Bali po dolasku u zračnu luku na Baliju

Dora Tikvić

Program uređuje

Član Elisa tima od Mar 2021

Provjeri sve termine i cijene